![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6057522
*
nr 605 7522
Spegel
+ Halbyrå, 50-tal, höjd: 55 resp 99
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 19:06:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 17:48:14
1
150 kr
19/10 11:58:44
2
300 kr
19/10 18:15:11
1
250 kr
19/10 18:15:53
1
350 kr
19/10 19:01:09
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: halbyrå spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 605 7522
Spegel
+ Halbyrå, 50-tal, höjd: 55 resp 99
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 17:48:14 | 1 | 150 kr |
19/10 11:58:44 | 2 | 300 kr |
19/10 18:15:11 | 1 | 250 kr |
19/10 18:15:53 | 1 | 350 kr |
19/10 19:01:09 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: halbyrå spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53